Turunç Reçeli Nasıl Yapılır? Turunç Reçeli Tarifi

Bu yazımızda sizlere turunç reçeli hakkında bilgi aktarımlarında bulunmaya çalışacağız. Turunç reçeli nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan turunç reçeli tarifini öğrenmek için hiç zaman kaybetmeyeceğiz; ancak öncesinde, turunç reçeli için gerekli malzemeleri sizlere aktarmamız gerekmektedir. Sonrasında ise, turunç reçeli nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan turunç reçeli tarifini almaya başlayabiliriz:


Turunç reçeli için gerekli malzemeler:
*Yarım tane limon
*Dört kilo toz şeker
*On iki tane turunç
Turunç reçeli için gerekli malzemeleri bu şekilde edinmemizin sonrasında, artık, turunç reçeli nasıl yapılır sorusunun yanıtı olan turunç reçeli tarifini almaya başlayabiliriz:
Turunç reçeli nasıl yapılır? Turunç reçeli tarifi:
Turunç reçeli yapmak için öncelikli olarak turunçların kabuklarının kazınması; sonrasında da yirmi dakika boyunca haşlanmaları gerekmektedir. Haşlama işleminin sonrasında soğuk su içerisine alınan turunçların suyu günde üç sefer değiştirilmelidir. Turunçların acı suyunun gitmesinin sonrasında kabukları soyulan turunçların kabuklarının, iki santim inceliğinde kesilmesi; ve dilimlenmesi gerekmektedir. Bu işlemin ardından üzerine şeker ilavesi yapılır; ve turunç şeker karışımının üzerini iki parmak geçene kadar da su ilave edilir. Turunç şeker karışımının iyice koyulaşmasının sonrasında ise, daha önceden soyulmuş olan turunç kabuklarının tencereye atılması, ve bir ya da iki taşım daha kaynatılması gerekmektedir. Bunun sonrasında soğumaya bırakılan turunç reçeli, kavanozlara yerleştirilir, istenildiğinde ise servis edilebilir.
Afiyet olsun…

Incoming search terms:

  • turunç reçeli nasıl yapılır uzman tv
  • reçel tarifleri
  • portakal receli nasil yapilir
  • turunç reçeli tarifi uzman tv

If you like this articles, share it with your friend! Digg it StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

More related articles